مدیریت دانش
مشاوره تحصیلی
وب سایت شخصی هومن هورشاد

معرفی رشته مهندسی صنایع در مقطع فوق لیسانس:

گرايش های تخصصی مهندسی صنايع در مقطع کارشناسی ارشد :

1.  مهندسی صنايع - صنایع

2. مهندسی صنایع - سيستم های اقتصادی اجتماعی

3. مهندسی صنایع - مدیریت سيستم و بهره وری

 

با توجه به روند رو به رشد تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ضرورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته در جهت کسب جایگاه های برتر شغلی وآشنایی عمیق تر با دستاوردهای جدید مهندسی صنایع و در نهایت زمینه ورود به مقاطع بالاتر و حضور در عرصه های دانشگاهی مضاعف گردیده است . ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته نه تنها برای مهندسان صنایع بلکه برای فارغ التحصیلان رشته های دیگر فنی- مهندسی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . چرا که موجبات ورود به عرصه های مدیریتی و سیستمی را برای فارغ التحصیلان فراهم می نماید .

 

گرايش مهندسي صنايع-صنایع، به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، گرايش برتر كارشناسي ارشد رشته مهندسی صنایع به شمار مي‌آيد كه به فارغ‌التحصيلان كارشناسي همين رشته اختصاص دارد. سطح رقابتي براي ورود به اين گرايش بسيار بالاست و با توجه به كميت پايين پذيرش‌شوندگان، نخبگاني كه احاطه افزونتري به دروس آزمون ارشد داشته باشند قادر به ادامه تحصيل در اين گرايش مي‌باشند .همچنین با افزایش منابع کنکور کارشناسی ارشد در این گرایش از سال 1389 و حجیم شدن مطالب، مدیریت زمان برای آمادگی جهت کنکور کارشناسی ارشد از اهمین بسیار بالائی برخوردار گردیده است.

 

گرايش سيستمهاي اقتصادي - اجتماعي، به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، به نوعي گرايش دوم مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسی صنایع  به حساب مي‌آيد كه علاوه بر مهندسان صنایع، فارغ‌التحصيلان ساير رشته‌هاي فني - مهندسي نيز مجازند بخت خود را براي قبولي در اين رشته بيازمايند .

 

گرایش مديريت سيستم و بهره‌وري را مي‌توان چكيده دوره كارشناسي مهندسي صنايع دانست كه به فارغ‌التحصيلان ساير رشته‌هاي فني و مهندسي اختصاص يافته است .

 

کارشناسی ارشد مهندسی صنايع، مجموعه‌ای آموزشی-تحقيقاتی با تأکيد بر آموزش های پيشرفته در مهندسی صنايع و تجزيه و تحليل سيستم‌های صنعتی می‌باشد و هدف آن تربيت متخصصينی است که با بهره گيری از آموخته‌ها و دانش‌های مهندسی و دروس اختصاصی اين مجموعه، توانايی شناخت و تحليل و ارائه طرح برای سيستم‌های متشکل از انسان، مواد و ماشين را دارا باشند.


فارغ التحصيلان اين دوره دارای مهارت های زير خواهند بود:


کشف و بررسی مشکلات وزارتخانه ها، سازمان های ستادی و نظام های صنعتی


جستجوی ارتباط منطقی بين اجزاء انواع سيستم های توليدی و غيرتوليدی


برنامه ريزی و ارائه مدل جهت کسب بهترين بازدهی از کارکرد سيستم ها


کنترل سيستم ها جهت پيگيری نواقص و ارائه مدل مطلوب و نهايی


برنامه ريزی و شرکت در اجرای پروژه های تحقيقاتی صنعتی


ارائه الگوهای مناسب برای طراحی واحدهای توليدی عظيم کشور

 

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به هومن هورشاد می باشد.